Online Terapi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli nedenlerle bir terapistle görüşemeyen birçok insan özellikle de pandemi ile birlikte gittikçe yaygınlaşan ve sıklaşan bir biçimde sorularına internet üzerinden danışmanlık aramaktadır.

Online terapi, internet sayesinde psikolojinin kapalı kaldığı alanı genişleterek danışmanlık hizmetinin daha fazla insana ulaşmasını sağlamıştır.

Mekânsal ve zamansal özgürlük, online terapinin tercih edilmesinin önemli nedenidir. Özelikle yurt dışında yaşayan yurttaşlarımız kendilerini kendi dillerinde anlatabilecekleri, kendi kültürlerinden olan profesyonellere yaşadıkları ülkelerde ulaşmakta büyük sıkıntı yaşamaktadırlar.  Online terapi bu bağlamda yurt dışında yaşayan yurttaşlarımız için çok önemli bir çözüm oluşturmaktadır.

Online terapinin en gerekli olduğu ve çok doğru bir çözüm olarak öne çıktığı diğer bir alan ise, sağlık nedeniyle bulundukları yerden ayrılamayanların bir terapist ulaşma ihtiyacıdır. Son derece önemli bir alanda çözüm oluşturmaktadır bu özelliği ile online terapi.

www.onlineterapist.com