Evlilik Checkupı

Sizi bugün Evlilik Checkupı ile tanıştırmak istiyorum.

Mutlu, keyifli, eşlerin birbirini anladığı eğlenceli bir evlilik – Gerçekten mümkün mü?

Peki ya sizin evliliğiniz?

Her sabah kalktığınızda yeniden eşinizi seçiyor musunuz evlenmek için?

Maalesef az kişi bu soruya olumlu cevap verebiliyor. Çoğu evlilik bir şekilde başlamış. Birçoğumuz flört bile etmemişiz, birbirimizi birkaç kere görüp evlenmişiz, çocuklar olmuş, hayat öyle ilerlemiş gitmiş işte. Kafamızı kaldırıp evliliğimize baktığımızda seneler geçmiş, çocuklar büyümüş, biz yaş almışız, yabancılaşmışız eşimizle, aslında pek de mutlu olmayan bir hayat yaşamışız. Ne kötü, hayat bizi beklememiş, geçmiş gitmiş.

Bu duyguları yaşamamak için vakit varken dönün bakın evliliğinize. Nereler yolunda, nereler aksıyor, nerelere dokunmak lazım?

İşte bu sorulara cevap vermek için oluşturduğum Evlilik Checkupı eşlerin evliliklerini değerlendirmesini sağlar.

Evlilik Checkupının bölümlerini inceleyip cevaplarınızı oluşturdukça, evliliğinizdeki güçlü yönleri daha iyi görürsünüz. Evliliğinizde canınızı sıkan ve zorluk çıkartan alanları net bir şekilde isimlendirebilir, evliliğinizde nerede durduğunuzu ve evliliğinizin hangi yöne gitmesini istediğinizi netleştirebilirsiniz.

Evlilik Checkupına kısaca bir göz atarsak:

Birlikteliğinizin Hikâyesi

Nerede tanıştınız, evliliğinizin ilk yılları, nasıl bir evlilik hayal ederdiniz gibi sorulara vereceğiniz cevaplarla birlikteliğinizin başlangıcına döneceksiniz.

Aile Hikâyesi

Anneniz, babanız, evliliğinize yaklaşımları, kardeşleriniz gibi sorulara vereceğiniz cevaplarla sizin ve eşinizin ailelerini detaylı anlatacaksınız.

Kişisel Bilgiler

Genel fiziksel sağlığınız; işe, eve, hobilerinize ayırdığınız zaman; davranış kalıplarınız gibi sorulara vereceğiniz cevaplarla sizi biraz daha yakından tanışacağım.

Evliliğinizin Değerlendirmesi

Eşinizde takdir ettikleriniz, eşinizin talepleri, eşinizden beklentileriniz, eşinizde-evliliğinizde değiştirmek istedikleriniz gibi sorulara vereceğiniz cevaplarla evliliğinizi daha yakından görebileceğim.

Şu andaki Mutluluk ve Doyumunuz

Küçük bir test ile şu andaki mutluluk ve doyum seviyenize bakacağız.

İş ve Evliliğiniz

İşinizin evliliğinizin neresinde durduğunu anlatacaksınız.

Aile içi Konular

Eşiniz, çocuklar, sosyal ilişkiler, kayınvalide-kayınpeder ilişkilerinize bakacağız.

Karar Alma

Eşinizle karar alma mekanizmalarında nasıl bir dengede olduğunuzu belirleyeceksiniz.

İletişiminiz

Evlilikteki çok önemli bir alana bakıyoruz; iletişim.

Mali İşler

Bu alandaki yaklaşımlarınızı daha yakından tanıyacağız.

Checkupı tamamladıktan sonra hem size hem de eşinize tarafımdan gönderilecek olan raporda kendinizi ve eşinizi gerçekçi bir değerlendirme ile tanıyacaksınız. Hangi alanlarda çalışmanız gerektiğini göreceksiniz.

Rapor size ulaştıktan sonra aksayan kısımlar varsa ve siz bu kısımlar üzerine çalışmak istiyorsanız,  planlayacağımız görüşme ile aksaklıkları nasıl toparlayacağınızı madde madde konuşacağız. Aksaklıkların üstesinden gelmek ve ilişkinizi doğru temeller üzerine oturtarak geliştirmek için de çift terapisi ile yola devam edeceğiz. Terapi sürecinde eşinizle ve kendinizle doğru ve gerçekçi olarak tanıştıktan sonra, iletişim becerileri, duygusal yakınlık, sorumluluk, empati, problem çözme, iş bölümü, bütçe düzenlemesi, çalışma hayatı, harcamalar, çocuk sahibi olma, aileler, cinsellik, sigara ve alkol alışkanlığı, arkadaşlar, tatiller ve hobiler alt başlıklarında ortak noktalarınızı oluşturacağız.

Evlenmeden önce ya da sonra yapacağınız bu yolculuk önünüzdeki müthiş birlikteliği doğru, keyifli, sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamanızı sağlayacaktır.

Vakit geçirmeyin, evliliğinizi değerlendirin.

Unutmayın, ilişkinizin geleceği sizin elinizde.

Güzel, keyifli, mutlu, sağlıklı bir ilişki için….

Dr.phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI

 

Evlilik Checkupına alttaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://onlineterapist.com/ec/