Bireysel Danışma

Terapistinizle birebir yaptığınız görüşmelerdir. Süreç sizin bireysel dinamikleriniz doğrultusunda şekillenir.

Terapi seansları, bireylere problemler veya durumlar hakkında eğitimli bir profesyonelle gizlice konuşma fırsatı verir. Sorunları mutlaka ortadan kaldırmaz, ancak bireyleri onlarla daha uygun bir şekilde başa çıkmak için gerekli araçlarla donatır.

Bireysel terapi, strese, öfkeye, kedere veya çatışmaya neden olan birçok durum için faydalıdır. Rahat, özel ve güvenli bir ortamda, danışan ve bir terapistin yaşadığı bir süreçtir.

Bireysel terapi, kısa süreli (acil sorunlara odaklanma) veya uzun süreli (daha karmaşık sorunları araştırmak) olabilir. Seans sayısı ve randevu sıklığı kişinin durumuna ve terapistin tavsiyelerine bağlıdır.

Bu terapinin uygulanma şekli, söz konusu konulara, terapistin uygulamalarına ve danışanın ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir.

Bireysel terapi, birçok zihinsel, duygusal ve davranışsal sıkıntı için etkili bir yöntemdir. Zor yaşam durumlarıyla karşı karşıya kalan veya daha sağlıklı, daha işlevsel kişisel alışkanlıklar geliştirmek isteyen kişilere de yardımcı olabilir.

Sorunlarınız ne olursa olsun, terapi yaşamı değiştiren bir deneyimdir.